Doğu Batı Düşünce Dergisi Sayı: 35 - Entellektüeller 1

Kolektif / Doğu Batı Dergileri. Doğu Batı Düşünce Dergisi Sayı: 35 Entelektüeller 1. Ürün Kodu : 147806.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
5,44 MB
YAYIN TARIHI
2006
DIL
Türkçe
ISBN
9771303724351

Bir Doğu Batı Düşünce Dergisi Sayı: 35 - Entellektüeller 1 kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Doğu Batı Düşünce Dergisi Sayı: 35 - Entellektüeller 1 kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Kolektif tarafından yazılmıştır.


Üç Aylık Düşünce DergisiEntelektüelHangi Entelektüel?-Etyen Mahçupyan-Felsefe, Politika ve Aydın İkilemi-Metin Gönen-19. Yüzyıl Osmanlı Entelektüeli ve Bilimcilik-Berrak Burçak-Aydınlar ve Kimlik: Tarihsel Bir Bakış-Kemal H. Karpat-EdebiyatBir Toplum Projesinin Peşinde Halide Edip Adıvar-Zeynep Uysal-Atilla İlhan: İmkansızı Zorlamak-Ahmet Oktay-Bir Entelektüel Olarak Jean Poul Sartre-Zeynep Direk-Distinguo Ergo Sum-Carl Shmitt-Arka PlanBatı Medeniyetin Mutsuz Çocuğu Entelektüel-Oktay Taftalı-Batılı Muhafazakar Düşüncede Entelektüellerin Yeri ve İşlevleri-Hilal Onur İnce-On Sekizinci Yüzyıl Britanyası Entelektüelleri: Tanımlar, Platformlar-Derya Gürses Tarbuck-Aydınlanmadan PostmoderniteyeRadikalleştirilmiş Aydınlanma Projesi Kıyısında Entelektüeller ve Jurgen Habermas-Nazım İrem-Batı Sosyolojisinin Gündemindeki Entelektüel İlgiler ve Anthıny Giddens-Ali Esgin-Sayfa Sayısı: 254Baskı Yılı: 2006Dili: TürkçeYayınevi: Doğu Batı Dergileri 


Doğu Batı 35 Entellektüeller 1 Entellektüeller -I- Bir hayat tarzı ve üslup oluşturma, ayrıksı durabilme ve konformizmin iktidara göz kırptığı çoğu yerde muhalif kalabilme, entelektüellerin zihin dünyamıza tat kattığı kimi özelliklerindendir.